انجمن رمز ایران
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۱ مرداد
چشم انداز سند راهبردی
به نام خدا
چشم انداز سند راهبردی شاخه های دانشجویی
جذب، تشویق و هدایت دانشجویان علاقه­مند به انجام فعالیت‌های علمی از جمله اهداف اصلی تشکیل شاخه‌های دانشجویی است که در آیین نامه شاخه های دانشجویی به صراحت ذکر شده است.
برای نیل به این اهداف، پیشبرد دو راهبرد کلی زیر لازم به نظر می رسد:
· تقویت و توسعه فعالیت‌ها به منظور پیشتازی در علم و دانش افتا: بخش مهمی از فعالیت‌های پژوهشی که منجر به تولید علم و دانش افتا می‌شود با مشارکت دانشجویان صورت می‌گیرد. لذا شاخه‌های دانشجویی می‌توانند دانشجویان را در این راستا هدایت نمایند.
· تمرکز بر فعالیت­های تخصصی و حرفه‌ای در حوزه‌های فرهنگ‌سازی و آموزش افتا: بخش مهمی از مخاطبین فرهنگ‌سازی و آموزش افتا دانشجویان هستند. لذا شاخه‌ها می‌توانند با جذب، تشویق و هدایت دانشجویان به فرهنگ‌سازی و آموزش افتا کمک کنند.
همچنین شاخه‌ها در دو حوزه فناوری، صنعت، و بازار افتا و نیز اشاعه فرهنگ عمومی افتا، از برنامه راهبردی انجمن رمز، می‌توانند نقش آفرین باشند.
به منظور تبیین این دو راهبرد کلی و با تکیه بر برنامه راهبردی انجمن رمز، کمیته شاخه­های دانشجویی مبادرت به تهیه پیش نویس سند راهبردی برای یاری رساندن به کلیه شاخه های دانشجویی در جهت نیل به اهدافشان کرده است. بدین ترتیب، هر شاخه با محوریت این سند و با توجه به امکانات دانشگاه مربوطه می­تواند اقدام به برنامه­ریزی برای فعالیت­های یک ساله خود نماید.
این پیش نویس در 7 بخش و 21 ماده تنظیم شده است. عنوان های پیش بینی شده جهت انسجام راهبرد ها و ساز و کار پیگیری آن­ها به قرار زیرند:
1-افزایش دامنه اعضا،
2-تسهیل رابطه اعضا با کمیته اجرایی شاخه و انجمن،
3- جلب مشارکت همه اعضای شاخه در فعالیت­ها،
4-دانش­افزایی و ظرفیت یابی،
5-ارتباط دانشجویان با صنعت،
6-ثبت و انتقال تجربیات،
7-ارتباط بین دانشگاهی.
پیش نویس سند راهبردی به پیوست آمده است، که در صورت تصویب آن توسط شورای محترم اجرایی انجمن رمز جهت استفاده در اختیار شاخه ها قرار خواهد گرفت.
 
مسئول شاخه­ های دانشجویی
ترانه اقلیدس
تاریخ به روز رسانی:
1395/12/03
تعداد بازدید:
2470
Copyright @ 2010-2015 Iranian Society of Cryptology. All rights reserved.
Powered by DorsaPortal