انجمن رمز ایران
۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير
شورای اجرایی
تشکیل شورای اجرایی انجمن رمز ایران در اسفند ماه 95
هشتمین جلسه از دوره نهم شورای اجرایی انجمن رمز ایران در ساعت 17 الی 19 روز چهارشنبه 18 اسفند 95 به ریاست آقای دکتر محمدرضا عارف و با حضور اعضاء این شورا در محل دبیرخانه انجمن برگزار گردید.

در این جلسه که با تلاوت آیاتی از قران کریم آغاز گردید، پس از ارائه گزارش کلی فعالیت­های دبیرخانه و خزانه­داری انجمن در فاصله زمانی سپری شده از جلسه قبلی شورای اجرایی در تاریخ 27/11/95، گزارش اقدامات دبیرخانه دائمی کنفرانس­های انجمن با محوریت موضوع برگزاری چهاردهمین کنفرانس سالانه انجمن که در شهریورماه 1396 در دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد ارائه گردید. سپس فعالیت­های حوزه انتشارات، وبگاه اطلاع­رسانی و کارگروه واژه­گزینی افتا به آگاهی اعضاء رسانیده شد. در ادامه، کمیته­های ارتباطات، علمی، فناوری و صنعت و کمیته شاخه­های دانشجویی گزارش اقدامات خود را بیان نمودند و بعد گزارش نشست کارگروه امنیت سامانه­های کنترل صنعتی در خصوص اقدامات مرتبط با محور ترویجی انتخاب شده برای چهاردهمین کنفرانس انجمن رمز ایران ارائه شد. در پایان گزارش جلسه کارگروه مطالعات راهبردی انجمن با موضوع بررسی امنیت شبکه ملی اطلاعات مطرح گردید.

از جمله تصمیمات متخذه در این جلسه می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

1-    با توجه به نقش واهمیت برگزاری کنفرانس­های دانشجویی در تقویت توان تحقیقاتی دانشجویان در حوزه رمز و افتا و نظر به تجربه ارزنده سیزده دوره همایش تخصصی رمزنگاری و امنیت اطلاعات در دانشگاه امام حسین (ع) که بیشتر با حضور و ارائه مقاله از سوی دانشجویان برگزار می­شود، مقرر شد برنامه­ریزی لازم با همکاری دبیرخانه دائمی کنفرانس­های انجمن، کمیته علمی و کمیته شاخه­های دانشجویی صورت گیرد تا برگزاری همایش مزبور در قالب کنفرانس­های سالانه  دانشجویی انجمن رمز ایران ادامه یابد. زمان برگزاری این کنفرانس­ها، اسفندماه هر سال پیشنهاد گردید.

2-    با توجه به آثار خوب و مفید نشست­های هم­اندیشی انجمن با حضور اعضاء حقیقی و حقوقی، مقرر شد در نشست ابتدای سال جدید که روز چهارشنبه 30/01/96 ساعت 18 الی 20 برگزار خواهد شد، با دعوت از سخنرانان مورد نظر و در ارتباط با امنیت شبکه ملی اطلاعات به موضوع «نقش نظام­های امنیت شبکه ملی اطلاعات در توسعه کسب­وکار شرکت­های حوزه افتا» پرداخته شود.

3-    نظر به اهمیت موضوع امنیت سامانه­های کنترل صنعتی و ضرورت جلب توجه مسئولین ذی­ربط به این موضوع مقرر شد در ادامه برگزاری نشست­های کارگروه امنیت سامانه­های کنترل صنعتی، برنامه­ریزی دعوت از وزرای وزارتخانه­ها و رؤسای سازمان­های ذیربط مانند وزارت نیرو و سازمان انرزی اتمی ایران به منظور حضور در  نشست تیرماه 96 این کارگروه و آگاهی از مباحث آن صورت گیرد. 

4-    همچنین مقرر شد پس از برگزاری کنفرانس چهاردهم انجمن و به منظور پیگیری امور مربوط به محور ترویجی آن، ادامه جلسات کارگروه امنیت سامانه­های کنترل صنعتی در قالب یک کمیته در ساختار کمیته­های انجمن برنامه­ریزی شود.

جلسه بعدی شورای اجرایی انجمن رمز ایران در روز چهارشنبه 23/01/96 برگزار خواهد شد.

تاریخ:
1395/12/23
تعداد بازدید:
118
منبع:
Copyright @ 2010-2015 Iranian Society of Cryptology. All rights reserved.
Powered by DorsaPortal