انجمن رمز ایران
۱۳۹۶ سه شنبه ۶ تير
اولین نشست هم اندیشی انجمن رمز ایران در سال 1396 با موضوع:
نقش نظام های امنیت شبکه ملی اطلاعات در توسعه کسب و کار شرکت های افتا
اولین نشست هم اندیشی انجمن رمز ایران در سال 1396 با موضوع « نقش نظام های امنیت شبکه ملی اطلاعات در توسعه کسب و کار شرکت های افتا»، چهارشنبه 30 فروردین در محل سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار می شود.

 

اولین نشست هم­اندیشی انجمن رمز ایران در سال 1396 با موضوع « نقش نظام­های امنیت شبکه ملی اطلاعات در توسعه کسب و کار شرکت­های افتا»، چهارشنبه 30 فروردین در محل سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار می­ شود.

شبکه ملی اطلاعات به عنوان یک زیرساخت ملی برای ایجاد بستر تبادل اطلاعات در گستره جمهوری اسلامی ایران با استفاده از پروتکل­های جهانی وب و با پرهیز از ارسال اطلاعات داخلی به خارج از مرزهای کشور، از جمله ضروریاتی است که به منظور توسعه خدمات الکترونیکی و دسترسی شهروندان ایرانی به این نوع خدمات، از سال­ها پیش مطرح بوده و هم­اینک در مرحله توسعه قرار گرفته است. امنیت این شبکه هم به لحاظ حفظ محرمانگی اطلاعات و هم صیانت از حریم خصوصی کاربران از جمله مهمترین مسائل آن می­باشد که باید از جنبه­های علمی و اجرایی مد نظر قرار گیرد.

در اولین نشست هم­اندیشی انجمن رمز ایران در سال 1396 به بررسی نظام­های امنیتی در شبکه ملی اطلاعات و نقش آن در توسعه فعالیت شرکت­های حوزه افتا پرداخته می­شود و به طور خاص موضوعات زیر در قالب سه سخنرانی کوتاه مورد بررسی قرار گرفته و سپس به پرسش­های حاضرین در خصوص آنها پاسخ داده خواهد شد:

 

1-    معرفی و بررسی نظام­های افتا (امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات)

2-    کدام  نظام امنیت در کدام شبکه ملی اطلاعات در کدامین صنعت افتا؟

3-    اقتصاد افتا در شبکه ملی اطلاعات

این نشست همراه با دیدار نوروزی اعضاء انجمن رمز ایران در روز چهارشنبه 30/01/96 ساعت 17 الی 19:45در محل سالن همایش سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف به نشانی خیابان آزادی، بعد از دانشگاه صنعتی شریف، خیابان شهید اکبری، خیابان شهید قاسمی پلاک 71  برگزار خواهد شد.
 
 
 
تاریخ:
1396/01/25
تعداد بازدید:
62
منبع:
Copyright @ 2010-2015 Iranian Society of Cryptology. All rights reserved.
Powered by DorsaPortal