انجمن رمز ایران
۱۳۹۷ يکشنبه ۳ تير
شورای اجرایی
تشکیل شورای اجرایی انجمن رمز ایران در اردیبهشت ماه 96
دهمین جلسه از دوره نهم شورای اجرایی انجمن رمز ایران در ساعت 15:30 الی 17:30 روز چهارشنبه 20 اردیبهشت 96 به ریاست آقای دکتر محمدرضا عارف و با حضور اعضاء این شورا در محل دبیرخانه انجمن برگزار گردید.

دهمین جلسه از دوره نهم شورای اجرایی انجمن رمز ایران در ساعت 15:30 الی 17:30 روز چهارشنبه 20 اردیبهشت 96  به ریاست آقای دکتر محمدرضا عارف و با حضور اعضاء این شورا در محل دبیرخانه انجمن برگزار گردید.

 جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز گردید و سپس طبق دستور جلسه، گزارش کلی فعالیت­های دبیرخانه و خزانه ­داری انجمن در فاصله زمانی سپری شده از جلسه قبلی شورای اجرایی در تاریخ 96/01/23 به اطلاع اعضاء رسانیده شد. در ادامه، اقدامات دبیرخانه دائمی کنفرانس ­های انجمن به اطلاع رسید و اسامی 13 نفر از اعضاء هیأت علمی دانشگاه ­های کشور به عنوان سخنرانان مدعو داخلی کنفرانس چهاردهم اعلام گردید. همچنین با اشاره به فعالیت ­های صورت گرفته برای دعوت از افراد مورد نظر خارجی به عنوان سخنرانان کلیدی این کنفرانس، پیگیری­ های صورت گرفته شده برای تأمین منابع مالی از طریق سازمان­ های پشتیبان نیز به اختصار تشریح شد. در خاتمه این بخش به نتایج جلسات کارگروه «امنیت سامانه ­های کنترل صنعتی» برای هرچه پربارتر نمودن فعالیت های کنفرانس در محور علمی ترویجی آن اشاره شد و اینکه پیگیری­ ها برای جلب مشارکت سازمان­ ها و دستگاه­ های اجرایی مرتبط با این محور ادامه دارد.

سپس در بخش گزارش عملکرد کارگروه­ ها و کمیته­ های انجمن، فعالیت­ های مربوط به کارگروه واژه­ گزینی افتا و کمیته ­های ارتباطات، علمی، فناوری و صنعت ارائه گردید. در این بخش، تحلیل نتایج برگزاری اولین نشست هم­اندیشی انجمن در سال جدید (که در تاریخ 30 فروردین ماه برگزار شد) از سوی کمیته ارتباطات به اطلاع رسید و پیشنهادهایی در مورد موضوع و زمان برگزاری نشست هم­اندیشی بعدی انجمن مطرح گردید. در گزارش کمیته فناوری و صنعت اعلام شد که در جلسه اخیر این کمیته، موضوع «چالش­ها و اقدامات صادرات محصولات افتا» مورد بحث قرار گرفته است و اینکه در نظر است با همکاری سندیکای افتا به مبحث «چگونگی انتخاب محصولات برتر بومی در حوزه افتا» پرداخته شود. کارگروه مطالعات راهبردی نیز گزارش برگزاری نشست اخیر این کارگروه با موضوع «رگولاتوری افتا» را ارائه نمود و اینکه به جهت اهمیت موضوع، قرار شده است ادامه بحث رگولاتوری افتا در جلسه بعد این کارگروه دنبال شود. در ادامه جلسه، گزارش کارگروه شاخه ­های دانشجویی انجمن در خصوص تدوین سند برنامه راهبردی این شاخه ­ها ارائه شد و اعلام گردید که لازم است در جهت تقویت فعالیت­ها شاخه ­های دانشجویی برنامه­ ریزی و اقدام شود.

از جمله تصمیمات متخذه در این جلسه می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

     1-    جدول تخفیفات کنفرانس­ های انجمن برای حامیان هر کنفرانس و اعضای حقوقی انجمن مورد تأئید قرار گرفت.

     2-    پیشنهاد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به عنوان همکار انجمن برای انتشار مجله علمی پژوهشی  به زبان فارسی مورد تأئید قرار گیرد.

     3-    مقرر شد سند برنامه راهبردی پنج ساله انجمن بر اساس برنامه راهبردی ده­ ساله انجمن تهیه و برای تصویب در مجمع عمومی انجمن در شهریور سال جاری ارائه گردد.

     4-    پیشنهاد برگزاری کنفرانس پانردهم انجمن در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران مورد تأئید اولیه قرار گرفت و مقرر شد تأئید نهایی بعد از دریافت تقاضای کتبی این دانشگاه برای میزبانی کنفرانس صورت گیرد.

     5-    مقرر شد در جلسه نمایندگان انجمن در دانشگاه­ ها که باید در اولین فرصت ممکن تشکیل گردد، موضوع چگونگی فعال­ تر کردن شاخه­ های دانشجویی انجمن مورد بررسی و جمع­ بندی قرار گیرد.

     6-    از کمیته ­ها و کارگروه ­های انجمن خواسته شد که گزارش جلسات خود و جمع­ بندی مباحث خود را به صورت خلاصه برای اطلاع ­رسانی از طریق وب­سایت انجمن در اختیار کمیته ارتباطات قرار دهند.

جلسه بعدی شورای اجرایی انجمن رمز ایران در روز چهارشنبه 96/03/17 برگزار خواهد شد.

تاریخ:
1396/03/01
تعداد بازدید:
86
منبع:
Copyright @ 2010-2015 Iranian Society of Cryptology. All rights reserved.
Powered by DorsaPortal