انجمن رمز ایران
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲ اسفند
شورای اجرایی
شانزدهمین جلسه از دوره نهم شورای اجرایی انجمن رمز ایران روز چهارشنبه 3 آبان ماه 96 با حضور اعضاء این شورا در محل دبیرخانه انجمن برگزار شد.
شانزدهمین جلسه از دوره نهم شورای اجرایی انجمن رمز ایران در ساعت 15:30 الی 17:30 روز چهارشنبه 3 آبان ماه 96 با حضور اعضاء این شورا در محل دبیرخانه انجمن برگزار شد.

این جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز گردید و سپس صورتجلسه قبلی شورا مورد بررسی و تصویب قرار گرفت. پس از آن، مطابق معمول گزارش کلی فعالیت­ های دبیرخانه و خزانه ­داری انجمن در فاصله زمانی سپری شده از جلسه قبلی شورای اجرایی در تاریخ 05/07/96 به اطلاع اعضاء رسانیده شد.

در ابتدا درخواست معرفی مدیر مسئول مجله علمی پژوهشی مشترک با دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی (مجله کد، رمز و امنیت سایبری) به سردبیری آقای دکتر احمدیان مطرح شد و مقرر گردید پس از بررسی کارگروه منتخب برای این کار، نسبت به تعیین و معرفی مدیر مسئول این مجله اقدام شود.

در ادامه با توجه به دعوت از آقای دکتر مقدسی به عنوان دبیر  پانزدهمین کنفرانس انجمن، گزارش اجمالی ایشان در خصوص هماهنگی ­های صورت گرفته با مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی برای برگزاری این کنفرانس در واحد علوم و تحقیقات ارائه شد و سپس اقدامات دبیرخانه دائمی کنفرانس­ های انجمن شامل نمایه ­سازی مقالات فارسی کنفرانس ­های انجمن، بررسی گزینه ­های مناسب به عنوان سخنرانان مدعو برای کنفرانس پانزدهم، پیشنهاد سازکارهای تشویقی برای ارتقاء کیفیت مقالات کنفرانس و تهیه فهرست مجموعه الزامات و فرآیندهای برگزاری کنفرانس­ های انجمن به اطلاع اعضاء رسانیده شد.

در ادامه بر اساس دستور کار جلسه، گزارش فعالیت­ های هر یک از کمیته ­های انجمن در طول یک ماه گذشته ارائه شد. طبق گزارش کارگروه واژگان افتا، تاکنون و در دوره جدید این کارگروه تقریباً بر روی 44 واژه کار شده است و تا تشکیل جلسه شورای فرهنگستان در دی ماه آینده باید تعداد 60 واژه برای تصویب این شورا کامل شود. در گزارش کمیته فناوری و صنعت به جمع ­بندی و پیشنهادهای این کمیته در خصوص چگونگی کاربردی کردن کنفرانس ­های انجمن پرداخته شد که مقرر گردید جزئیات این پیشنهادها در قالب آئین­نامه ­های لازم ارائه شود. در گزارش فعالیت­ های کمیته علمی، نتایج بحث و بررسی موضوعات «آیین نامه­ سخنران برجسته»، «نقش انجمن در برنامه ششم توسعه» و همچنین نحوه داوری کتاب­های متقاضی استفاده از نشان انجمن به اطلاع رسید. در ادامه، گزارش کمیته ارتباطات ارائه شد و نتایج جلسه با هلدینگ رسان ه­ای دیده ­بان به منظور همکاری و اطلاع ­رسانی فعالیت­ های انجمن و هماهنگی­ های انجام شده برای برگزاری نشست هم­ اندیشی انجمن در آذرماه به آگاهی اعضاء رسانیده شد. در ادامه گزارش کارگروه­ برنامه­ ریزی و نظارت شامل نتایج بررسی آئین­ نامه­ های «انتخاب سخنران برجسته» و «انتخاب استاد برجسته» مطرح شد و سپس گزارش کارگروه مطالعات راهبردی در خصوص هماهنگی برگزاری نشست هم ­اندیشی آذرماه با همکاری مرکز ملی فضای مجازی ارائه گردید.

سپس در گزارش شاخه­ های دانشجویی انجمن اعلام شد که سند راهبردی و فرم­ نظرسنجی شاخه ­های دانشجویی تهیه شده است و تا جلسه آینده آماده ارائه به کارگروه نظارت و برنامه ­ریزی جهت بررسی و تأئید خواهد بود و اینکه بازنگری آئین نامه شاخه ­های دانشجویی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

در ادامه گزارش کارگروه امنیت سامانه­ های کنترل صنعتی ارائه شد و عنوان گردید که هماهنگی اولیه برای دعوت از نمایندگان سازمان­های مرتبط با موضوع امنیت سامانه ­های کنترل صنعتی صورت گرفته است و اینکه چگونه می­توان از ظرفیت­ های ایجاد شده در کنفرانس قبلی برای ادامه بحث پیرامون این موضوع در کنفرانس سال آینده بهره برداری نمود.

در بخش پایانی جلسه نیز پیشنهادهای اعضاء در خصوص چگونگی ارتقاء سطح بین­ ا­لمللی کنفرانس­ های انجمن مطرح شد و مقرر گردید در این خصوص اقدامات لازم از سوی کمیته روابط بین­ الملل انجمن به عمل آید.

از جمله تصمیمات متخذه در این جلسه می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. مقرر شد آئین ­نامه ­ای به منظور داوری کتاب­ های تألیفی و ترجمه ­ای پیشنهاد شده به انجمن برای استفاده از نشان انجمن تدوین شود و در این آئین نامه به موضوع پرداخت هزینه داوری این کتاب­ها توجه گردد.
  2. مقرر شد هماهنگی برگزاری جلسه مشترک همکاری انجمن رمز، انجمن فرماندهی و کنترل با سازمان پدافند غیرعامل به منظور تنظیم تفاهم ­نامه همکاری با این سازمان پیگیری شود.
  3. مقرر شد نمایه ­سازی مقالات فارسی کنفرانس ­های انجمن رمز ایران از طریق انعقاد توسط تفاهم ­نامه همکاری با سیویلیکا، SID و ISC انجام شود.
  4. مقرر شد درطی جلسه ­ای با صندوق حمایت از پژوهشگران کشور، تأمین مالی جوایز کنفرانس ­های انجمن از این صندوق درخواست گردد.
  5. مقرر شد موضوع مشارکت انجمن در برگزاری پنل امنیت اطلاعات و ارتباطات در اجلاس فناوری و رسانه توسط کمیته­ های ذی­ربط پیگیری شود.
  6. مقرر شد موضوع انتشار کتاب کنفرانس­ های انجمن از طریق دریافت خدمات مجموعه­ هلدینگ رسانه ­ای دیده­ بان توسط کمیته ارتباطات مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

 

 

جلسه بعدی شورای اجرایی انجمن رمز ایران در روز چهارشنبه 01/09/96 برگزار خواهد شد.


 

تاریخ:
1396/09/19
تعداد بازدید:
169
منبع:
Copyright @ 2010-2015 Iranian Society of Cryptology. All rights reserved.
Powered by DorsaPortal