انجمن رمز ایران
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ شهريور
نشست هم‌اندیشی بهار 97 انجمن رمز برگزار شد
حرکت به سمت رمزارزها علی‌رغم دغدغه‌های امنیتی
در نخستین نشست هم‌اندیشی انجمن رمز ایران در سال 1397 با موضوع «رمزارزها، امنیت و آینده کسب‌وکار»، کارشناسان بر ضرورت تعریف درست و استفاده بهینه از رمزارزها علی‌رغم دغدغه‌های امنیتی آن تاکید کردند.
چهارشنبه پنجم اردیبهشت‌ماه 97 نشست هم‌اندیشی فصل بهار انجمن رمز ایران با موضوع «رمزارزها، امنیت و آینده کسب‌وکار» در سازمان جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

در این رویداد دکتر مسعود نارنجی، از مشاوران بانک ملت در حوزه فناوری‌های نو از «فرصت‌های فناورانه رمزارزها و امنیت» صحبت کرد و با مقایسه‌ میان پول‌های الکترونیک و دیجیتال و دیدگاه‌های موافق و مخالف در زمینه بهره‌گیری از رمزها، آن را فرصتی برای توسعه کسب‌وکارها دانست تا در فضای جدید دیجیتالی حاکم بر جهان شفافیت مالی بیشتری را بر معاملات و معادلات خود حاکم کنند.

دکتر ولی‌الله فاطمی، موسس گروه توسن، نیز درباره «کاربردها و تاثیرات رمزارزها در اقتصاد ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی» سخن گفت و همچنین از ضرورت تحقق رمزارز ملی صحبت کرد و بر این موضوع تاکید داشت که می‌توان از این پدیده برای تسهیل، تسریع و کم‌هزینه کردن تراکنش‌های مالی بهره گرفت. او همچنین رمزارز ملی را عاملی برای کمک به توسعه و رونق اقتصادی کشور برآورد کرد.

مهندس علی میزانی اسکویی سخنران دیگر این نشست تخصصی بود که به موضوع «رمزارزها و فضای کسب‌وکار، بایدها و نبایدها» پرداخت و با نگاهی آینده‌پژوهانه بر ضرورت حرکت به سمت این فناوری و تشویق نیروهای فعال و خلاق در این زمینه برای توسعه آن تاکید کرد و تشکیل شورای عالی سیاست‌گذاری رمزارزها برای تدوین یک سند بالادستی را با مشارکت نهادهای خصوصی و دولتی برای بهره‌مندی هرچه بیشتر اقتصاد کشور از این فناوری به‌عنوان یک راهکار پیشنهاد کرد.

در ادامه این نشست تخصصی جلسه پرسش و پاسخی با حضور دکتر شیخ‌الاسلامی، مشاور وزیر امور خارجه، ولی‌اله فاطمی، دکتر مسعود نارنجی، دکتر علی میزانی و حجت عباسی، از کارشناسان شبکه بانکی، برگزار شد که مدیریت این پنل را دکتر علیرضا صالحی، مدیرعامل هلدینگ رسانه‌ای دیده‌بان برعهده داشت و طی آن دغدغه‌ها و اماواگرهای رمز‌ارزها، نگرانی‌های امنیتی و فنی، فرصت‌ها و تهدیدهای این فناوری بحث و بررسی شد.

در این نشست علاوه‌بر سخنرانان و کارشناسان این حوزه دکتر محمدرضا عارف، رئیس انجمن رمز و مهندس سیده حمیده زرآبادی، نماینده مجلس نیز در جمع حاضران بودند.
تاریخ:
1397/03/10
تعداد بازدید:
239
منبع:
Copyright @ 2010-2015 Iranian Society of Cryptology. All rights reserved.
Powered by DorsaPortal