انجمن رمز ایران
۱۳۹۷ جمعه ۲۸ دي
تشکیل شورای اجرایی
چهاردهمین جلسه از دوره نهم شورای اجرایی انجمن رمز ایران، روز چهارشنبه 8 شهریور ماه 96 با حضور اعضاء این شورا در محل دبیرخانه انجمن برگزار گردید.
چهاردهمین جلسه از دوره نهم شورای اجرایی انجمن رمز ایران، روز چهارشنبه 8 شهریور ماه 96 با حضور اعضاء این شورا در محل دبیرخانه انجمن برگزار گردید.

این جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز گردید و سپس صورتجلسه قبلی شورا مورد بررسی و تصویب قرار گرفت. پس از آن، مطابق معمول گزارش کلی فعالیت­ های دبیرخانه و خزانه ­داری انجمن در فاصله زمانی سپری شده از جلسه قبلی شورای اجرایی در تاریخ 11/05/96 به اطلاع اعضاء رسانیده شد.


در ادامه، دبیرخانه دائمی کنفرانس ­های انجمن، گزارش انتخاب داوران و مقالات برتر مجلات انجمن و همچنین انتخاب کاندیداهای مقالات برتر کنفرانس چهاردهم را ارائه نمود که در مراسم برگزاری کنفرانس چهاردهم از ایشان تقدیر خواهد شد. در همین بخش اقدامات مربوط به دعوت از میهمانان ویژه این کنفرانس نیز تشریح شد. در ادامه این گزارش و با بیان فعالیت­ های صورت گرفته در دبیرخانه کنفرانس چهاردهم انجمن، وضعیت ثبت­ نام شرکت­ کنندگان در کنفرانس و کارگاه ­های آن اعلام گردید. در این بخش تعداد مقالات پذیرفته شده برای ارائه شفاهی، 18 مقاله و تعداد مقالات پذیرفته شده به صورت پوستر نیز 23 مقاله عنوان شد. در ادامه این گزارش به تشریح اقدامات انجام شده برای برگزاری نمایشگاه جانبی کنفرانس پرداخته شد. در پایان این بخش، موضوع برگزاری کنفرانس پانزدهم انجمن به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه جلسه و مطابق دستور آن، گزارش جلسات و اقدامات کمیته ­های انجمن ارائه گردید.

در این بخش نخست آخرین اقدامات کمیته ارتباطات برای اطلاع­ رسانی مجمع عمومی انجمن و همچنین به ­روزرسانی سایت انجمن تشریح شد و دریافت مجوز استفاده از نماد اعتماد الکترونیکی بر روی این سایت به منظور پرداخت ­های الکترونیکی به اطلاع رسید. پس از آن گزارش مباحث جلسات کمیته فناوری و صنعت شامل «روش­ های ایجاد رقابت در بازار امنیت» و «قیمت تمام شده محصولات امنیتی» ارائه گردید و پیشنهادهای این کمیته برای نقش­­ آفرینی انجمن به منظور ایجاد رقابت سالم بین شرکت­ ها و استفاده از توان داخلی جهت اجرای پروژه­ های حوزه امنیت فاوا در کشور مطرح شد.

در ادامه گزارش کمیته علمی در رابطه با تدوین شیوه ­نامه برگزاری همایش­ های علمی دانشجویی انجمن به آگهی اعضاء رسانیده شد.

پس از آن گزارش اقدامات کمیته شاخه­ های دانشجویی ارائه شد و اعلام گردید در جلسه مسئولین این شاخه­ ها که قرار است به هنگام برگزاری کنفرانس چهاردهم در شیراز تشکیل شود، سند راهبردی شاخه ­های دانشجویی انجمن، معرفی و مورد بحث قرار خواهد گرفت. در ادامه جلسه، گزارش کمیته روابط بین­ الملل شامل هماهنگی­ های اولیه برای ایجاد نسخه انگلیسی سایت انجمن و ایجاد بانک اطلاعات متخصصین ایرانی حوزه رمز و افتا که مقیم خارج از کشور هستند ارائه شد.

سپس هماهنگی ­های انجام شده توسط کارگروه امنیت سامانه­ های کنترل صنعتی برای دعوت از سخنرانان کلیدی کنفرانس در بخش علمی ترویجی آن به اطلاع رسید.

در بخش پایانی جلسه، بر اهمیت تعامل و همکاری با وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات تأکید شد و مقرر گردید با توجه به اولین تجربه برگزاری محور علمی ترویجی «امنیت سامانه­ های کنترل صنعتی» در کنفرانس چهاردهم، تلاش گردد که حداکثر بهره ­برداری از این رویداد به منظور ارتقاء سطح امنیت سامانه­ های اطلاعاتی در کشور به عمل آید

از جمله تصمیمات متخذه در این جلسه می­توان به موارد زیر اشاره نمود:تاریخ برگزاری پانزدهمین کنفرانس بین­ المللی انجمن رمز به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران در روزهای  14 و 15 شهریور سال 1397 به تصویب رسید.

  1. تاریخ برگزاری پانزدهمین کنفرانس بین­المللی انجمن رمز به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران در روزهای  14 و 15 شهریور سال 1397 به تصویب رسید.
  2. مصوبات دبیرخانه دائمی کنفرانس­های انجمن در خصوص انتخاب مقالات و داور برتر کنفرانس چهاردهم به شرح مذکور در جلسه مورد تأئید شورای اجرایی قرار گرفت.
  3. مقرر شد آقای دکتر مقدسی دبیر محترم کنفرانس پانزدهم انجمن، اولین فراخوان این کنفرانس را برای انتشار در ایام برگزاری کنفرانس چهاردهم در دانشگاه شیراز آماده و ارائه نمایند.
  4. مقرر شد در مراسم اختتامیه کنفرانس چهاردهم با انتشار بیانیه پایانی کنفرانس به موضوعات مورد نظر انجمن و اهداف آن از برگزاری کنفرانس­های سالیانه اشاره گردد و در آن بر اهمیت امنیت سامانه­های کنترل صنعتی تأکید شود.
  5. مقرر شد نحوه تعامل و همکاری با وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات از طریق تفاهم­نامه همکاری با این وزارتخانه توسط کمیته راهبردی انجمن بررسی گردد.
  6. مقرر شد از طریق مکاتبه با سازمان مدیریت و برنامه­ریزی کشور در جهت درخواست تأئیدیه و مجوز دائمی کنفرانس­های انجمن اقدام گردد.
  7. در ارتباط با موضوع برگزاری کنفرانس­های دانشجویی انجمن، مقرر شد شیوه­نامه این کنفرانس در کمیته راهبردی انجمن مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
  8. با توجه به اهمیت «امنیت سامانه­های کنترل صنعتی»، مقرر شد فعالیت کارگروه تشکیل شده به منظور بررسی این موضوع ادامه یابد

 

جلسه بعدی شورای اجرایی انجمن رمز ایران در روز چهارشنبه 05/07/96 برگزار خواهد شد.

تاریخ:
1396/07/23
تعداد بازدید:
107
منبع:
Copyright @ 2010-2015 Iranian Society of Cryptology. All rights reserved.
Powered by DorsaPortal